Spread the love
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

स्पिरुलिना एक प्राकृतिक “algae” (Cyanobacteria) पाउडर हो जुन प्रोटीन र पोषकहरूमा उच्च अतुलनीय हुन्छ। जब गैर-दूषित पोखरी र पानीका निकायहरूबाट सही रूपमा फसल कटौती गरिन्छ, यो उपलब्ध सबैभन्दा शक्तिशाली पोषक स्रोतहरू मध्ये एक हो। यो मुख्यतया प्रोटीन र आवश्यक एमिनो एसिड मिलेर बनेको छ।DXN Spirulina मा शरिरको लागी चाहिने अतिआवस्यक Vitamin B-12 को मात्रा प्रचुर रुपमा पाइन्छ। प्रोटीन र फलामको उच्च सांद्रताले यसलाई गर्भावस्थामा, शल्यक्रिया पछि वा कुनै पनि समयमा प्रतिरक्षा प्रणालीलाई बढावा दिन आवश्यक छ |

अमेरिकन डाक्टर रेग्नर वर्गको भनाइ अनुसार “मानिस स्वास्थ रहनका लागि हरेक दिन भाेजनमा ८० प्रतिशत क्षारिय तत्व र २० प्रतिशत अम्लिय तत्वहरु भएको खाद्यान्नकाे अनुपात मिल्नुपर्छ, तसर्थ  DXN कम्पनीको स्पाइरुलिना सेवन गर्नाले शरीरमा क्षारिय तत्वहरुकाे अनुपात समेत मिलाउने काम गर्दछ, DXN स्पाइरुलिनाले क्यान्सरका काेषहरु बढ्न दिदैन,शरीरका अङ्गहरुलाई मडकिन र सड्नबाट बचाउँछ। मुटु र रक्तसञ्चार प्रणालीमा हुने राेगहरुबाट पनि बचाउँछ ।यसले काेलेष्ट्राेलकाे वृद्धि राेक्छ,महिलाहरूकाे मासिक धर्मलाई सजिलो बनाउँछ र पाठेघरकाे राेगहरुकाे उपचार गरेर शरीर स्वास्थ बनाउँछ ।

स्पाईरुलिना उत्तम प्राकृतिक पाेषणयुक्त खाद्यान्न हाे, स्पाइरुलिनाले शरीरलाई अत्यधिक पाेषन प्रदान गर्दछ।याे अत्यधिक शक्तिबर्द्धक, कम क्यालाेरि, कम चिल्लो, कम काेलेष्ट्रेलयुक्त प्राकृतिक पाैष्टिक खाना हाे।सबै उमेरका मानिसहरूकाे लागि याे सारै उपयाेगि खाद्यान्न हाे।यसले शरीर भित्रका अङ्गहरु र आन्द्राकाे सफाई गरि विषादी वस्तुहरुलाई बाहिर फालेर विभिन्न राेगहरुकाे उपचार गरि शरीरको कार्यक्षमता समेत बढाउँछ ।

स्पिरुलिनामा आमाको दुधमा पाहिने G.L.A (Gamma Linolenic Acid) भन्ने तत्व पाईन्छ जुन आज सम्म पनी अन्य बस्तुमा पाइएको छैन , Human Breast Milk अर्थात आमाको दुधमा मात्र पाईन्छ, बिश्व स्वास्थ संगठन (world health organization) ले सुपर फुड अथार्थ प्रकृतिमा पाइने उत्कृस्ट खाना भनेर पनि प्रमाणित गरेको छ । G.L.A पदार्थ मानिसलाई दैनिक ५०० mg देखि ३०००mg सम्म चाहिन्छ । जुन पाउन असम्भब छ तर G. L.A को शरिरमा आपुर्ती गर्न स्पिरुलिना को प्रयोग ले सम्भब भयको छ । G.L.A ले ईम्युन सिस्टमलाई नियमित (Regulation)गर्ने गर्छ र मधुमेह अर्थात चिनी रोग सम्बन्धी समस्या उच्छ रक्तचाप जस्त समस्यालाई राम्रो काम गर्छ ।ब्लक भएका सेल्सहरुलाई पुन:उत्पादन गर्ने काम पनि G.L.A तत्वले गर्छ ।

स्पिरुलिनाको पौष्टिक तत्व र अन्य पौष्टिक तत्वहरु बिच तुलाना गर्दा २४ ट्याब्लेट स्पिरुलिना बराबर ❤️

 • स्वस्थ कुखुराको मासु ५ के.जि  
 • बदाम २० के.जि  
 • माछा १.१ के .जि  
 • गोल भेडा ३ के.जि  
 • फर्सी १.४ के.जि ❤️
 • स्याउ ११ के.जि 
 • केराउ ५ के.जि

 स्पाइरुलिनामा हुने प्राकृतिक खनिजतत्व रेषा र भिटामिनहरुले कब्जियत र ग्याष्ट्रिक राेगकाे उपचार गरेर शरीरलाई स्वास्थ बनाउँछ। याे भिटामिन B-12 काे वनस्पतिय स्राेत भएकोले शाहाकारिहरुकाे लागि पनि याे सर्वाेउत्कृष्ट पाैष्टिक खाना हाे।स्पाइरुलिनामा कलाेराेफिन हरितकरण हुने भएकोले यसले पेटकाे पाचनप्रणालिलाई पनि बलियो पार्दछ।साधारण खुराक: बिहान बेलुका ३/३ ट्याब्लेट गरि दैनिक ६ ट्याब्लेट खानुपर्छ र बढिमा दैनिक १०/३० ट्याब्लेट सम्म पनि सेवन गर्नसक्नुहुन्छ।यसले शरीरमा कुनै प्रकारको नराम्रो असर र साइड इफेक्ट गर्दैन।

स्पाइरुलिना नियमित सेवन गरेमा हुने विभिन्न फाइदाहरु यसप्रकार छन्।

 • गर्भवती महिला तथा बच्चाहरुलाई शरीरमा भरण पाेषण आपूर्ति गरेर कुपोषण बाट छुटकारा गराउँछ ।
 • शरीरमा राेगहरुसँग लड्ने शक्ति “इम्युन पावर” बढाउँछ।
 • हृदयघात मुटुको राेगबाट बचाउँछ र मुटुको धड्कन नियमित बनाउँछ।
 • महिलाहरुकाे महिनावारीकाे दुखाइबाट छुटकारा मिल्छ।
 • ग्याष्ट्रिक ,अल्सर र क्यान्सर हुनबाट बचाउँछ।
 • W.B.C हेमाेग्लाेबिन बढाउँछ र रगतको कमिलाई आपूर्ति गर्छ।
 • थकान आलस्य र निराशापनबाट छुटकारा गराउँछ ।
 • हड्डी र नसा सम्बन्धि राेग हुनबाट बचाउँछ र ढाड दुख्ने राेगिहरुलाई राम्रो उपचार गर्छ।
 • माेतियाबिन्दु, रतन्धाे हुनबाट बचाउँछ र आखाँकाे दृष्टि वृद्धि गर्छ।
 • मृगौला सम्बन्धि राेग र पत्थरी हुनबाट बचाउँछ।
 • अनुहारकाे छालालाई सुन्दर र मुलायम बनाउँछ।
 • स्मरण शक्ति बढाएर दिमाग तेजिलो पार्छ।
 • टाउको दुख्ने समस्या बाट छुटकारा गराउँछ।
 • घाँटी, जिब्रो र मुखमा आउने घाउ खटिराबाट बचाउँछ।
 • बच्चाहरुलाई पाेषण दिएर शरीरको वृद्धि विकासमा मद्दत गर्दछ।
 • जीउ वाङ्गीने, लुलाे लंङ्गडाे, र अपांग हुने (कुपोषण) आदि समस्याहरुबाट बचाउँछ।
 • ज्यादा मात्रामा खाना खाने अनावश्यक ताैल बढ्ने र भद्दा माेटाेपना हुने समस्या हल हुन्छ।
 • स्पाइरुलिना राेगि बिरामीहरुलाई डाक्टरले सिफारिस गरेकोे एलाेपेथिक, आयुर्वेदिक वा अन्य औषधिहरु सँगसँगै खानपनि सकिन्छ र निराेगिहरुले पनि राेगहरु लाग्नबाट बच्नकालागि साथै स्वास्थ्य जिवनयापनको लागि प्रयोग गर्न सकिन्छ।

DXN Spirulina लाई WHO, ISO, T.G.A, G.M.P, Halal ले समेत दुनियाँका सबैभन्दा धेरै क्षारिय तत्व पाइने पौष्टिक खाद्यवस्तु हो बनेर प्रमाणित गरेको छ!

हालसालै IIMSAM सस्थाले १० लाख बच्चाहरुलाई कुपोषणबाट बच्नकालागी स्पिरुलिनाको सेवन गर्नका निम्ती डीएक्सन संस्थापक तथा सी.इ.यो लाई Goodwill  Ambassador को रुपमा पनि घोसित गरेको छ|

स्वास्थ्य गुणहरू:

स्पिरुलिनामा केहि उत्कृष्ट स्वास्थ्य-बढावा दिने गुणहरू छन् :

 • Spirulina परीक्षण गरीएको थियो र २४००० भन्दा बढीको ओआरएसी (ऑक्सीजन रेडिकल शोषक क्षमता) छ जुन  ४ गुणा ब्लूबेरीको ओआरएसी स्कोर हो। ओआरएसी स्कोर सामान्यतया एन्टिआक्सीडन्ट क्षमता र विभिन्न खाद्य पदार्थहरूमा एकाग्रता मापन गर्न प्रयोग गरिन्छ।
 • स्पिरुलिनामा दुधमा भएको क्याल्सियमको मात्राको तुलनामा २६ गुणा अबिस्वनिय क्याल्सियमको मात्रा छ त्यसैले बच्चाहरू, बुढेसकालमा र गर्भावस्थाको समयमा यसको सेवन गर्नु उत्तम मानिन्छ

क्यान्सर 
स्पिरुलिनाले क्लोरोफिलबाट पनि यसको रंग प्राप्त गर्दछ। एलन कीथ टिलोट्सनको “एक अर्थ हर्बल सोर्सबुक” अनुसार, स्पिरुलिनामा क्लोरोफिलको उच्च स्तरले क्यान्सर कोलोनिहरू गठन हुनबाट रोक्नको लागि यसको क्षमताको वर्णन गर्न सक्छ। टिलोट्सन लेख्छन्, “खाना र जडीबूटिहरुमा क्लोरोफिल धेरै मात्रामा रहेको  हुनाले क्यान्सर रोकथामको हर्माकोलोजिकल प्रमाण देखाउँदछ|धेरै जनावरहरूको अध्ययनले स्पिरुलिनाको क्यान्सरको प्रगतिको विकासलाई रोक्न, क्यान्सरको शुरुवातको जोखिम कम गर्न र प्रतिरक्षा प्रणाली बढाउनको क्षमताको अभिलेख राखेको छ ।

 NASA Spirulina मा धेरै अनुसन्धान गरेको र spirulina यसको अवयवहरूको कारण अन्तरिक्ष यात्रीहरुको लागि खाना को सबै भन्दा राम्रो रूप को रूप मा साबित भएको छ

रगत कोलेस्ट्रोलको स्तरलाई कम गर्दछ
स्पिरुलिना एक स्वाभाविक पचने भोजन हो जसले प्रतिरक्षा प्रणालीको रक्षा गर्न, रगत कोलेस्ट्रोलको स्तर कम गर्न, र आवश्यक खनिजहरूको शोषण बढाउन मद्दत गर्दछ।

पीक ब्रेन / संज्ञानात्मक समारोह कायम गर्दछ
“फोलिक एसिड र भिटामिन बी १२ को पोषण पूरकहरूको सेवनको बोस्ट बढाउनु पीकब्रिन समारोह कायम राख्नको लागि एक धेरै प्रभावकारी र महत्त्वपूर्ण तरिका हो।

प्राकृतिक तरिकाले वजन घटाउनुहोस्
स्पिरुलिनाको शुद्ध प्रोटीन, जुन ठूलो मात्रामा बीटा क्यारोटीन, क्लोरोफिल, फ्याट-एसिड जीएलए, र अन्य पोषक तत्वहरूको सन्दर्भमा आउँदछ, विशेष गरी उनीहरूलाई मद्दत गर्दछ जुन बढी वजन, मधुमेह, हाइपोग्लाइसेमिक, वा पीडितबाट ग्रस्त छन्। क्यान्सर, गठिया, वा अन्य पतित रोगहरू। (हर्बल मेडिसिन हिलिंग क्यान्सर डोनाल्ड आर यान्से जूनियर, पृष्ठ १44)

विजन, Cataracts र मोतिबिन्दु को आँखा Disease- हानि
Yoshito Yamazaki, एमडी, चिकित्सा र दन्त चिकित्सा को टोक्यो कलेज मा व्याख्याता द्वारा एक चिकित्सीय रिपोर्ट स्पष्ट आँखा रोग लागि spirulina को लाभ देखाउँछ। स्पिरुलिना र अन्य सहयोगी उपायहरू सहितको जापानी अनुसन्धानमा यसले 4%% जेरियाट्रिक मोतिबिंदुको जम्मा 480० घटनामध्ये अत्यधिक प्रभावकारी भएको पुष्टि गर्‍यो। उपचारमा आँखा रोग सम्बन्धी रोगहरू जस्तै जेरियाट्रिक मोतियाबिन्द, मधुमेह रेटिना क्षति (रेटिनिटिस), नेफ्रिटिक रेटिना क्षति, उच्च रक्तचाप र रेटिना रक्त वाहिनी (एंजियोस्क्लेरोसिस) (हिल्स) को कडाई जस्ता रोगहरू थिए।

हेपेटाइटिस र सिरोसिस
जापानका धेरै क्लिनिकल रिपोर्टहरूमा यो देखाइएको छ कि स्पिरुलिनामा रोकथामको साथै फ्याटि कलेजो र हेपाटो-सिरोसिसको सुधारात्मक शक्ति छ। Spirulina सेवन मात्र एक महिना पछि एक सकारात्मक प्रभाव स्पष्ट थियो। तीन महिना पछि सामान्य स्थितिमा परिवर्तन रिपोर्ट गरियो।

ग्यास्ट्रिक र डुओडनल अल्सर
एमिनो एसिड, सिस्टिन र उच्च गुणस्तरको प्रोटीनको उच्च सामग्रीले स्पिरुलिनालाई अल्सरको लागि धेरै राम्रो उपचार बनाउँदछ। क्लोरोफिलमा यसको धनीताको साथ स्पिरुलिनाले राम्रो पाचन कायम राख्न र बहाल गर्नका लागि पनि यसलाई मूल्यवान बनाउँदछ।

!!!धन्यवाद!!!